Top

Na jaké ženské problémy pomůžou bylinky?

Na jaké ženské problémy pomůžou bylinky?

Naše vložky Gentle Day jsou z přírodních materiálů. Díky aniontům dokážou pomáhat při různých ženských problémech a nosí je i ženy těsně po porodu. Kromě nich si můžete při nepříjemných ženských problémech pomoci i bylinkami, které mají pozitivní účinky. Pití čaje, zábaly a sedací koupele dokážou pomoci při různých problémech. Pojďme se podívat na některé z léčivých bylinek.

Myšochvost (Žebříček) obecný

Známá bylinka našich babiček. Ženám pomáhá při nepravidelném měsíčním krvácení a také ženám před přechodem. Řeší také zánět vaječníků, na který je výborná sedací koupel z žebříčku. Podává se i dětem a starším lidem, kteří mají problémy s pomočováním. Sedací koupel pomáhá i při myomech dělohy. V takových případech se musí ale podávat dlouhodobě. Ženy by měly preventivní vypít každý den šálek čaje z této bylinky.

Přeslička rolní

Přeslička ukázala své léčivé schopnosti zejména při problémech s močovým měchýřem a ledvinami. Při nachlazení a zánětech, kamenech či písku v močovém ústrojí byste měli sáhnout právě po této bylině. Má dokonce pozitivní účinky na zastavení krvácení a na hnisavé rány. Výborné jsou čaje a odvary, které pomohou i při akutních a bolestivých problémech.

Alchcemilka pastvinové

Kontryhel nasbíráte ve vlhkých svazích, ale normálně se prodává i v obchodech s bylinkami nebo čaji. Pomáhá ženám při menstruačních poruchách, onemocněních podbřišku, různých výtocích, ale je výborné pít ho i v přechodu. Tlumí bolest a silné krvácení při menstruaci. Je vhodný i pro těhotné ženy. Upevňuje plod a dokáže posílit vazivo dělohy. Ženy by ji měly pít od 3. měsíce těhotenství. Můžete si z něj udělat čaj, ale i sedací koupel.

Hluchavka bílá

U této rostlinky sbíráme listy i květy. Její účinky pomáhají při nespavosti, křečových žilách a ženských nemocech. Řeší problémy s menstruací, s vylučováním moči, pálením a bolestí při močení. Je tedy ideální pro ženy, které mívají záněty močového měchýře. Můžete z ní připravovat obklady, sedací koupele i čaje.

Pravidelné pití bylinkových čajů vás pomůže ochránit před různými nemocemi. Nemělo by se zapomínat ani na takovou domácí a klasickou léčbu. Nic jí nezkazíte. Naopak, uděláte pro sebe něco dobrého.